Traditional Class 2A
Name, school, total, (Clean and jerk/Bench Press bests)
101
Top lifter 250 (135/115), Region 4 champion, Carolina O'Hara Jensen Beach
9. Trinity Woodley MHS …
This item is available in full to subscribers.
To continue reading, you will need to either log in to your subscriber account, or purchase a new subscription.
If you are a current print subscriber, you can set up a free website account and connect your subscription to it by clicking here.
If you are a digital subscriber with an active, online-only subscription then you already have an account here. Just reset your password if you've not yet logged in to your account on this new site.
Otherwise, click here to view your options for subscribing.
Please log in to continueDon't have an ID?Print subscribersIf you're a print subscriber, but do not yet have an online account, click here to create one. Non-subscribersClick here to see your options for subscribing. Single day passYou also have the option of purchasing 24 hours of access, for $1.00. Click here to purchase a single day pass. |
Traditional Class 2A
Name, school, total, (Clean and jerk/Bench Press bests)
101
Top lifter 250 (135/115), Region 4 champion, Carolina O'Hara Jensen Beach
9. Trinity Woodley MHS 210 (90/120)
13. Kyla Marshall FIHS 205 (115/90)
14. Ash Piniero MHS 195 (90/105)
110
Top lifter 305 (140/145) Region 4 Champion Paisley Bergen, South Fork (Stuart)
7. Arianna Seibel MHS 255 (130-125)
15. Sydney Kelly FIHS 240 (120/120)
17. Deja Hill RHS 230 (125/105)
119
Top lifter 345 (165/180), Region 1 Champion Jennifer Castro-Morales, Choctawhatchee
Bradi Johnson FIHS, Region 2 Champion, 300 (165/135)
3. Ania Harber RHS 280 (145/135)
5. Kethnie Gedeon CHS 270 (145/125)
129
Top lifter 365 (200/165) Region 2 Champion Emma Heck CHS
139
Top lifter 380 (200/180) Region 3 Champion Arianna Durrum, Springstead
3. Kathryn Ward FIHS 310 (160/150)
6. KK Hagan MHS 300 (165/135)
13. Carly Johnson MHS 285 (150/135)
154
Top lifter 390 (220/170) Region 3 Champion Nicole Caamano, Springstead
Caylee Johnson MHS Region 2 Champion 350 (18/170)
6. Madison Underwood MHS 320 (170/150)
7. M-Daelle Calixter RHS 320 (150/170)
169
Top lifter 385 (200/185) Region 2 Champion Mopeola Tofade, New Smyrna Beach
8. Madison Roach RHS 310 (175/135)
9. Lily O'Steen FIHS 310 (160/150)
15. Bailey Parker CHS 300 (165/135)
183
Top lifter 445 (260/185) Region 2 Champion Olivia Bond-West, New Smyrna Beach
1. Leah Anderson FIHS 345 (165/180)
11. Harper Herring RHS 300 (505155/145)
17. Alyssa Prather MHS 290 (150/140)
199
Top lifter 505 (205/300) Region 2 Champion Asha-Mahri Manzueta, New Smyrna Beach
3. Ansley Lyda CHS 345 (190/155)
8. Lilly Williams MHS 300 (145/155)
13. Juliana Sosa FIHS 295 (140/155)
-------------------
Olympics Class 2A
Name, school, total, (Olympic Snatch/Clean and Jerk bests)
Four region champs, Top 16 totals from regions advance to state
101
Top lifter 250 (110/140) Region 2 Champion Kaitlynn Brady, Leesburg
4. Kyla Marshall FIHS 205 (90/115)
7. Jada Hill RHS 190 (85/185)
110
Top lifter 280 (135/145) Region 4 Champion Anna Fiore, Suncoast
6. Deja Hill RHS 225 (100/125)
16. Sydney Kelly FIHS 210 (90/120)
119
Top lifter 305 Region 1 Champion Jennifer Castro-Morales, Choctawhatchee
6. Ania Haber RHS 255 (110/145)
7. Kethnie Gedeon CHS 245 (100/145)
129
Top lifter 360 (160/200) Region 2 Champion Emma Heck, Clay
139
Top lifter 365 (165/200) Region 3 Champion Arianna Durrum, Springstead
Kathryn Ward FIHS Region 2 Champion 290 (130/160)
16. KK Hagan MHS 270 (105/165)
154
Top lifter 390 (170/220) Region 3 Champion Nicole Caamano, Springstead
6. Madison Underwood MHS 290 (120/170)
16. M-Daelle Calixte RHS 260 (110/150)
169
Top lifter 335 (150/185) Region 1 Champion Ori Sela, Gainesville
7. Madison Roach RHS 285 (110/175)
12. Lily O'Steen FIHS 280 (120/160)
13. Bailey Parker CHS 280 (115/165)
183
Top lifter 455 (195/260) Region 2 Champion Olivia Bond-West, New Smyrna Beach
5. Leah Anderson FIHS 285 (120/165)
8. Harper Herring RHS 270 (115/155)
14. Alyssa Prather MHS 250 (100/150)
199
Top lifter 390 (185/205) Region 2 Champion Asha-Mahri Manzueta, New Smyrna Beach
2. Ansley Lyda CHS 335 (145/190)
10. Ava Clinkscale MHS 280 (120/160)
15. Layla Decristofaro FIHS 265 (110/155)
Unlimited
Top lifter 400 (165/235) Region 2 Champion E'Mia Jones, Leesburg
13. Kerra Clarida MHS 265 (110/155)
15. Autumn Pelfry MHS 265 (115/150)